Μετά από δύο περίπου χρόνια αδράνειας, είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε την πρόσκληση Μελών και Φίλων του Συλλόγου μας, για νέες εγγραφές στις 29 Σεπτεμβρίου, ημέρα ΤΕΤΑΡΤΗ στη Στέγη του Συλλόγου. Είναι σημαντικό να γίνουν εγγραφές ώστε να φτιάξουμε σωστά το ωράριο των ομάδων. Λόγω της πανδημίας και για την αποφυγή συνωστισμού η προσέλευση προτείνουμε να γίνει με τον ακόλουθο τρόπο:
Στην κεντρική αίθουσα θα πραγματοποιηθούν:

received 340150553894343

1. Εγγραφές για το χορευτικό τμήμα:
 Ηλικίες από 5 ετών μέχρι 6 στις 5μ.μ.
 Ηλικίες από 6 ετών μέχρι 8 στις 6 μ.μ.
 Ηλικίες από 8 ετών μέχρι 10 στις 7 μ.μ.
 Το εφηβικό τμήμα 10 ετών και άνω στις 8 μ.μ.
 Τμήμα ενηλίκων στις 8:30 μ.μ.
Στην αίθουσα των αργαλειών θα πραγματοποιηθούν από τις 5 μ.μ. έως 8 μ.μ.:
2. Εγγραφές για τμήμα aerobic για ενήλικες.
3. Εγγραφές για το τμήμα hip hop για παιδιά από 5 ετών και άνω.
Σε περίπτωση που κάποιος/κάποια δεν μπορεί να βρίσκεται στον χώρο την συγκεκριμένα μέρα και ώρα, μπορεί να καλέσει στα παρακάτω τηλέφωνα: 6945566466 κ. Βαρβάρα Σταυριά, 6939390701 κ. Βιβή Σταυριά.
(Να σημειωθεί πως τις παραπάνω ώρες θα βρίσκεται και η ταμίας μας στο χώρο, ώστε να πληρωθούν τυχόν οικονομικές εκκρεμότητες από την περίοδο λειτουργίας μας).
Στο επόμενο διάστημα θα ανακοινωθεί η έναρξη προβών της Χορωδίας, καθώς και άλλων ομάδων και δράσεων!
Σας περιμένουμε με χαρά να ξεκινήσουμε ξανά!

ΤΜΗΜΑΤΑ 2020- 2021:

Ξεκινάμε τις πρώτες δράσεις, ομάδες και τις πρόβες μας, τηρώντας πάντα τα μέτρα προφύλαξης!

Τμήματα παραδοσιακών χορών – στη στέγη του συλλόγου:

Α΄παιδικό (προνήπια – νήπια – Α’-Β’ Δημοτικού): Τετάρτη 17.00-18.00 – Έναρξη Τετάρτη 30/09/2020

Β’ παιδικό (Γ’ – Δ’-Ε’ Δημοτικού): Τετάρτη 18.00-19.00 – Έναρξη Τετάρτη 30/09/2020

Εφηβικό (ΣΤ’ Δημοτικού και Γυμνασίου): Τρίτη 17.45 – 18.45 – Έναρξη Τρίτη 29/09/2020

Ενηλίκων:   Τετάρτη :19.00-20.15 – Έναρξη Τετάρτη 30/09/2020

Ενηλίκων - Παραστάσεων: Τετάρτη 20.15-22.00

Τμήματα σύγχρονου χορού - στο γυμναστήριο του παλαιού κοινοτικού κτιρίου  Σορωνής

Έναρξη:  Τρίτη 06/10/2020 ώρα 17.00-18.00

Την πρώτη μέρα θα δημιουργηθούν τα  δύο τμήματα (17.00-18.00 & 18.00-19.00)

Τμήματα αερόβιας γυμναστικής για γυναίκες -στο γυμναστήριο του παλαιού κοινοτικού κτιρίου  Σορωνής

Κάθε Τρίτη 19.00-20.00  & Πέμπτη 18.00-19.00

Έναρξη: Τρίτη 06/10/2020

Θεατρική ομάδα ενηλίκων – στη στέγη του συλλόγου

Κάθε Τρίτη 20.00-22.00 – Έναρξη Τρίτη 29/09/2020

Μαθήματα ζωγραφικής ψηφιδωτού και Αγιογραφίας θα φιλοξενούνται και φέτος στη στέγη του συλλόγου 

Έναρξη: Σάββατο 3/10/2020 ώρα 15.00 για παιδιά και ενήλικες.

Πληροφορίες, επικοινωνία στα τηλέφωνα: 6945566466 και 6939390701.

Τμήματα 2019-2020:

Παραδοσιακοί Χοροί - Κάθε Τετάρτη - Έναρξη 02/10/2019
16.00-17.00     (Παιδικό τμήμα Δ' Δημοτικού και άνω & εφηβικό τμήμα)
17.00-18.00     (Παιδικό τμήμα - Νήπιο & Α' Δημοτικού)
18.00-19.00     (Παιδικό τμήμα - Β' & Γ' Δημοτικού)
19.00-20.30     (Τμήμα ενηλίκων - Εκμάθησης)
20.30 -22.00    (Τμήμα ενηλίκων - Παραστάσεων), Στη στέγη του συλλόγου 
 
Χιπ - Χοπ - Κάθε Τρίτη - Έναρξη 01/10/2019
17.00-18.00    Α' τμήμα (παιδιά έως 8 ετών)
18.00-19.00    Β' τμήμα (παιδιά από 9 ετών και πάνω), Στο γυμναστήριο στο υπόγειο του παλιού κοινοτικού καταστήματος
 
Αερόβια Γυμναστική - Pilates- Κάθε Τρίτη & Πέμπτη - Έναρξη 01/10/2019
19.00-20.00, Στο γυμναστήριο στο υπόγειο του παλιού κοινοτικού καταστήματος. Το τμήμα θα δημιουργηθεί εφόσον υπάρχει ικανός αριθμός συμμετοχών - τουλάχιστον 15 άτομα
 
Ομάδα Θεάτρου & Ομάδα Σορωνιάτικου Θεάτρου
Κάθε Τρίτη - Έναρξη 01/10/2019
20:00-22:00, Στην αίθουσα θεάτρου του Γυμνασίου Σορωνής
 
Ομάδες Χορωδίας - Κάθε Δευτέρα - Έναρξη 07/10/2019
19.00-20.00    Παιδικό τμήμα
20.00-21.30    Τμήμα ενηλίκων, Στη στέγη του συλλόγου
 
Εγγραφές - δηλώσεις συμμετοχών στα τηλ: 2241360942 - 6974707727, Ελένη Δημητρά έως και την Πέμπτη 26/9/2019.
 
Επίσης φιλοξενούνται στη στέγη του συλλόγου:
 
Μαθήματα Αγιογραφίας (ενήλικες και παιδιά)
Ζωγραφική και ψηφιδωτό (για παιδιά), Κάθε Σάββατο - Έναρξη 5/10/19 15.00-16.00. Πληροφορίες και εγγραφές (όλο το χρόνο) στα τηλ: 2241094608 & 6959804663.

Τμήματα 2018-2019:

  • Τμήματα παραδοσιακών χορών

κάθε Τετάρτη στη στέγη του συλλόγου
– Έναρξη Τετάρτη 03-10-2018
Ά παιδικό τμήμα 17.00-18.00
Β’ παιδικό τμήμα 16.00-17.00
Εφηβικό τμήμα 18.00-19.00
Τμήμα Εκμάθησης Ενηλίκων 19.00 – 20.30
Τμήμα παραστάσεων 20.30 – 22.00

  • Τμήματα κλασικού & σύγχρονου χορού

κάθε Τρίτη στο γυμναστήριο της Κοινότητας Σορωνής
-Έναρξη Τρίτη 02-10-2018
Τμήμα κλασικού χορού 18.00 – 19.00
Τμήμα σύγχρονου χορού 17.00 – 18.00

  • Τμήμα αερόβιας γυμναστικής για γυναίκες

κάθε Τρίτη και Πέμπτη στο γυμναστήριο της Κοινότητας Σορωνής
-έναρξη Τρίτη 02-10-2018
Τρίτη 19.00 – 20.00
Πέμπτη 18.30 – 19.30

  • Τμήμα θεάτρου

κάθε Τρίτη στο Γυμνάσιο Σορωνής – Έναρξη Τρίτη 2-10-2018
Τρίτη 20.00 -22:00

  • Τμήμα παιδικής χορωδίας και ενηλίκων

σε συνεργασία με το Ωδείο Αιγαίου - στη στέγη του Συλλόγου,
-έναρξη Πέμπτη 4 & Παρασκευή 5 Οκτωβρίου
Τμήμα Παιδικής Χορωδίας Πέμπτη 17.00 -18.00
Τμήμα Χορωδίας Ενηλίκων Παρασκευή 17.30-19.00

  • Tμήμα Αγιογραφίας/ζωγραφικής/ψηφιδωτού παιδιών και ενηλίκων

-Έναρξη Σάββατο 6 Οκτωβρίου- στη Στέγη του Συλλόγου,

Σάββατο 15:30-17:30 (αναλόγως τις συμμετοχές)

Αγιογραφία σε ξύλο για ενήλικες και παιδιά,

Ζωγραφική-ψηφιδωτό-αγιογραφία για παιδιά.

  • Tμήματα σε συνεργασία με το ΚΕΚ "Γ. Γεννηματάς":

Ιταλικά: Τρίτη και Παρασκευή 16:00-18:15

Χειροποίητο κόσμημα: Τετάρτη 17:30-19:30

Ξυλογλυπτική: Σάββατο 17:30-20:30


ΟΜΑΔΕΣ 2017-2018

Μετά τις πασχαλινές διακοπές, τα τμήματα του Συλλόγου μας διαμορφώνονται ως εξής:

Δευ: Ψηφιδωτό 18:00-20:30

Τρ: 17:00-18:00 σύγχ. χορός / 18:00-19:00 σύγχ. χορός / Ζωγραφική / 19:00-20:00 αερόμπικ / 19:30-21:00 θέατρο ενηλίκων 

Τετ: Παραδοσιακοί χοροί :

16:00-17:00 γ' παιδική ομάδα
17:00-18:00 β' παιδική ομάδα
18:00-19:00 α' παιδική ομάδα
19:00-20:30 ομάδα ενηλίκων α'
20:30-22:00 ομάδα ενηλίκων β'

Πε: 18:30-19:30 αερόμπικ

Παρ: Χειροποίητο κόσμημα 18:00-20:30/ Ξυλογλυπτική 18:30-21:30

Σαβ: 15:30-16:30 Ζωγραφική α'
16:30-17:30 Ζωγραφική β'
17:30-18:30 Αγιογραφία

Οι Ομάδες του Συλλόγου μας λειτουργούν καθημερινά ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ:

-18:00-20:30: Ψηφιδωτό (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 12/02/18)

ΤΡΙΤΗ:

-17:00-18:00: σύγχρονος χορός (Γυμναστήριο)

-18:00-19:00: σύγχρονος χορός (Γυμναστήριο)

-18:00-20:30: Ζωγραφική (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 13/02/18)

-19:00-20:00: αερόμπικ (Γυμναστήριο)

-20:30-22:00: θέατρο ενηλίκων

ΤΕΤΑΡΤΗ: Παραδοσιακοί Χοροί (Στέγη)

-16:00-17:00: γ’ παιδική ομάδα

-17:00-18:00: β’ παιδική ομάδα

-18:00-19:00: α’ παιδική ομάδα

-19:00-20:30: ομάδα ενηλίκων α’

-20:30-22:00: ομάδα ενηλίκων β’

ΠΕΜΠΤΗ:

-18:30-19:30: αερόμπικ (Γυμναστήριο)

-17:00-20:30: Πρώτες Βοήθειες (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 22/02/18)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

-16:30-18:00: Χειροποίητο Κόσμημα (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 16/02/18)

-18:30-21:00: Ξυλογλυπτική (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 16/02/18)

ΣΑΒΒΑΤΟ:

-15:30-16:30: Ζωγραφική, ψηφιδωτό κτλ για παιδιά α’

-16:30-17:30: Ζωγραφική, ψηφιδωτό κτλ για παιδιά β’

-17:30-18:30: αγιογραφία παιδιών, εφήβων, ενηλίκων


 

ΟΜΑΔΕΣ 2016-2017

Tο εβδομαδιαίο πρόγραμμα για το 2016-2017 έχει ως εξής:

-ΔΕΥΤΕΡΑ:

Ψηφιδωτό: 17:00-20:00 (Στέγη)

-ΤΡΙΤΗ:

Κέντημα-πλέξιμο: 09:30-12:30 & 12:30-15:30 (Στέγη)

Ξυλογλυπτική: 17:00-20:00 (Στέγη)

Χειροποίητες κατασκευές-κοσμήματα: 17:00-20:00

Κλασσικός χορός (για μικρές ηλικίες): 17:00

Ηip Ηop 18:00 (Γυμναστήριο)

Αερόμπικ (ενηλίκων): 19:00 (Γυμναστήριο)

-ΤΕΤΑΡΤΗ: Παραδοσιακοί χοροί (Στέγη):

16:15-17:00: Α’ παιδική ομάδα αρχαρίων
17:00-18:00: Γ' παιδική ομάδα
18:00-19:00: Β' παιδική ομάδα
19:00-20:30: ομάδα ενηλίκων
20:30-22:00: ομάδα ενηλίκων

-ΠΕΜΠΤΗ:

Ζωγραφική: 16:00-19:00 (Στέγη)

Αερόμπικ: 18:00 (Γυμναστήριο)

Παιδικό-Εφηβικό Θέατρο: 18:30, θέατρο ενηλίκων: 20:30 (Αίθουσα θεάτρου Γυμνασίου Σορωνής)

-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

Υπολογιστές: 17:00-20:00 (Αίθουσα Υπολογιστών Γυμνασίου Σορωνής)

Ζούμπα: 19:30 (Στέγη)

-ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΚΗ: Ξεκινάει τη Δευτέρα 27/03 και με 12 συναντήσεις τελειώνει το Σάββατο 08/04.


ΟΜΑΔΕΣ 2015-2016

-Δευτέρα:

Ψηφιδωτό: 17:00-20:00,*     (ξεκινάει Δευτέρα 09 Νοεμβρίου)

Υπολογιστές: 17:00-20:00*  (ξεκινάει Δευτέρα 09 Νοεμβρίου)

-Τρίτη:

Σύγχρονος χορός: 17:00,

hip hop 18:00,

Αερόμπικ: 19:00,

Ζούμπα: 20:00

-Τετάρτη:

Κέντημα-πλέξιμο: 09:00-12:00,*  (ξεκινάει Τετάρτη 11 Νοεμβρίου)

Παραδοσιακοί χοροί:

α' παιδική 17:00,

β' παιδική 18:00,

ενηλίκων-εφήβων 19:00,

ενηλίκων 20:30
-Πέμπτη:

Χειροτεχνία-κοσμήματα: 16:00-19:00*, (ξεκινάει Πέμπτη 12 Νοεμβρίου)

Αερόμπικ: 18:00,

Ζούμπα: 20:00,

Θέατρο: 20:30

-Παρασκευή:

Ξυλογλυπτική: 17:00-20:00* (ξεκινάει Παρασκευή 13 Νοεμβρίου)

*σε συνεργασία με τα ΚΕΚ «Γ. Γεννηματάς»

Προετοιμάζονται ακόμη:

-Πρόγραμμα πρώτων βοηθειών,

-Πρόγραμμα κατάρτισης «Υγιεινής και Ασφάλειας Τροφίμων με πιστοποίηση ΕΦΕΤ»(μετά την υποχρεωτική παρακολούθηση 10-15 ωρών, υπάρχουν εξετάσεις πιστοποίησης. Θα γίνει τον Ιανουάριο και χρειάζονται 25-30 άτομα).


ΟΜΑΔΕΣ 2014-2015

ΔΕΥΤΕΡΑ:

-Σύγχρονοι χοροί: 17:00-18:00 και 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Yπολογιστές: 16:00-19:00 (στο εργαστήρι πληροφορικής του Γυμνασίου Σορωνής)

-Δημιουργική γραφή: 18:00-21:00 (Στέγη)

ΤΡΙΤΗ:

-Αερόμπικ: 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Ζούμπα α’ ομάδα: 19:00-20:00 (Στέγη)

-Ζούμπα β’ ομάδα: 20:00-21:00 (Στέγη)

-Ξυλογλυπτική: 17:30-19:00 & 19:30-21:30 (δύο ομάδες, στο Γυμνάσιο)

ΤΕΤΑΡΤΗ:

-Κέντημα-πλέξιμο: 09:00-13:00 (με ελεύθερο ωράριο, Στέγη)

-Παραδοσιακοί Χοροί:

17:00-18:00: α’ παιδική ομάδα

18:00-19:00: β’ παιδική ομάδα

19:00-20:00: ομάδα ενηλίκων και εφηβική

20:00-22:30: χορευτική ομάδα (στις 20:00 ξεκινούν οι άντρες και στις 20:30 και οι γυναίκες)

ΠΕΜΠΤΗ:

-Aερόμπικ: 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Ζούμπα: 19:30-20:30 (Στέγη)

-Ζούμπα β’ ομάδα: 20:30-21:30 (Στέγη)

-Ψηφιδωτό: 16:00-19:00 (Στέγη)

-Θέατρο: 20:30-22:30 (θεατρική σκηνή Γυμνασίου)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

-Χειροτεχνία-κοσμήματα-κατασκευές: 16:00-19:00 (Στέγη)

-Οινολογία: 16:00-20:00 (Γυμνάσιο)

Επικοινωνία: 2241360942 (ΚΕΠ κα. Ελένη), Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., 6975300157, 6974707727, και στο 22410-41170 κάθε Τετάρτη 19:00-22:00.